Kontaktní čočky


Silikon-hydrogelové kontaktní čočky


Silikon-hydrogelové kontaktní čočky Silikon-hydrogelové kontaktní čočky jsou nejnovější a nejmodernější technologií pro výrobu kontaktních čoček. Jak již název napovídá jsou vyrobené ze silikonhydrogelu, což je materiál s velmi vysokou propustností pro kyslík. Klasické kontaktní čočky vyrobené z obyčejného hydrogelového materiálu vykazují nesrovnatelně nižší propustnost kyslíku k rohovce.

Silikon-hydrogelové kontaktní čočky byly vyvinuty především pro účely kontinuálního nošení. Komfort vyšší propustnosti kyslíku však ocení i uživatelé čoček s denním nošením. Chcete-li vyzkoušet to nejlepší co současný trh kontaktních čoček nabízí, vyzkoušejte silikon-hydrogelové kontaktní čočky.

Nevýhodou je jejich nižší smáčivost vodou a tendence k tvorbě usazenin
 

Materiál silikon-hydrogelových kontaktních čoček

Materiál silikon-hydrogelových kontaktních čoček (silikonhydrogel) má proti klasickému hydrogelu horší smáčivost a trpí větším mechanickým odíráním. Obvykle se to projevuje nesnadným vyjímáním kontaktní čočky z oka (čočka drží na rohovce „jako přilepená“). Proto je potřeba smáčivost čočky posílit zvlhčovacími kapkami.

Silikon-hydrogelové kontaktní čočky jsou trendem posledních let a tento materiál se neustále zdokonaluje.

 

Nejznámější výrobci silikon-hydrogelových kontaktních čoček: Bausch&Lomb, Ciba Vision, Cooper Vision, Johnson&Johnson (nejoblíbenější Acuvue), Ocular Sciences, Wilens, …

 


© Kontaktní čočky 2010
Ochrana osobních údajů