Kontaktní čočky


Pouzdra na kontaktní čočky


Pouzdra na kontaktní čočky Ve chvílích, kdy nejsou kontaktní čočky nasazeny na oku se uchovávají v pouzdrech.
Pouzdra na kontaktní čočky podléhají stejným hygienickým pravidlům jako samotné kontaktní čočky. Z hygienických důvodů je také nutné přibližně po třech měsících pouzdro vyhodit a vyměnit za nové.
Pouzdra na kontaktní čočky obsahují roztok, ve kterém se čočky uchovávají.
Je vhodné, aby byla pouzdra pro jednotlivé čočky odlišena, aby tak nemohlo dojít k záměně kontaktních čoček (levá, pravá čočka).

Pouzdro na kontaktní čočky se může stát zdrojem kontaminace. Po nasazení kontaktních čoček je nutné ho vypláchnout doporučeným roztokem a nechat ho vyschnout na vzduchu.
 

Pouzdra na kontaktní čočky

Pouzdra na kontaktní čočky nemusejí být pouze klasicky strohá. Existuje nespočet pouzder barevných, 3D i s různými motivy, které jsou opravdu vtipné, skutečně originální a stoprocentně neokoukané. Pouzdro na kontaktní čočky tak může být stylovým doplňkem vašeho image.

Pořídit si můžete například antibakteriální pouzdra (obohacená ionty stříbra pro podporu desinfekční schopnosti roztoku); módní kožená pouzdra; ozdobná 3D pouzdra ve tvaru zvířátek a postaviček; při každodenní aplikaci zase oceníte pouzdra se zrcátkem.

 

Nejznámější výrobci pouzder pro kontaktní čočky: Bausch&Lomb, Ciba Vision, Cooper Vision, Johnson&Johnson (nejoblíbenější Acuvue), Ocular Sciences, Wilens, …

 


© Kontaktní čočky 2010
Ochrana osobních údajů